top of page

Gebelik ve Çatlaklar; Çözümü var mı?

Deri Çatlakları

Cilt çatlakları özellikle kadınlarda görülmekle birlikte sıklıkla ergenlik döneminde hızlı kilo alıp verme du-rumlarında veya gebelik döneminden sonra gözlenen bir cilt sorunudur.Genetik, hormonal ve mekanik gerilme gibi nedenlerin yanı sıra, kilo alıp verme gibi durumlarda cilt, küçük gerilimlerden bile etkilenip çatlak oluşturabilir. Kalça, basen, karın, meme ve dekolte bölgelerinde cilt altı yağ dokusu fazla olduğu için, en çok bu bölgelerde çatlak oluşmaktadır.

Emzirme ve gebelik sonrası memede özellikle üst kısımlarda oluşan çatlaklar ameliyatla bile tam olarak düzeltilememektedir.Cerrahi ile düzeltilemeyen diğer bir bölge ise dekolte bölgesin-deki çatlaklardır.

Ortalama 1-3 seans arasında yapılan uygulamalar ihtiyaca göre arttırılabilmektedir. Seans aralıkları 1 aydır. Karbondioksit lazer tek başına istenen yoğunluk ve derinlikte etki yapamazken söz konusu yöntem, uygulandığı alanda teknik özelliklerinden dolayı ciltte daha derin tabakalara inebilmekte ve başarı oranı artmaktadır.

Söz konusu avantajlarından dolayı bu kombine Fraksiyonel karbondioksit la- zer ve radyofrekans cihazı son zamanlarda birinci tercih durumundadır.

Alternatif Tedavi Seçenekleri

Çatlaklar için uygulanabilecek diğer tedavi seçenekleri arasında cerrahi ve lazer ile yağ emme (lazer lipoliz) de yeralmaktadır.

Hangi tedavi için doğru aday olduğunu bilmek, sonuçtan maksimum fayda görebilmek için çok önemlidir.

Sağlıklı yaşam huzurlu olmakla başlar.

Ayrıca bazı hamınlarda doğumlardan sonra karın bölgesinde hiç yağ ol-mamasına rağmen sadece çatlak oluşabilmekte ve özellikle plaj kıyafetlerinde ciddi sıkıntılar oluşabilmektedir. Yine özellikle kilo alıp verme sonrası veya yapısal olarak kalça ve basen bölgelerinde oluşan çatlaklar tedavisi en iddialı olan durumlardandır.

Nasıl tedavi edilir?

Tedavi yöntemi olarak lazer uygulamaları, çatlakların giderilmesinde önemli oranda başarı sağlamakla birlikte tek başına yeterli olmamaktadır. Karbondioksit Fraksiyonel Lazerin, Radyofrekans enerjisi ile birleştirilmesiyle ortaya çıkan en yeni teknoloji ile cilt çatlakları etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page