top of page

Küçük bir dokunusla göz kapagı estetigi


Göz kapağı germe

Blefaroplasti (göz kapağı estetiği), yaşla birlikte üst ve alt göz kapağında meydana gelen deri ve yağ doku sarkmasının gerilmesi ya da olması gereken yere geri alınması işlemidir.Bu işlem, yüz germe ile birlikte ya da tek başına yapılabilmektedir.

Yaşlanma, güneşin olumsuz etkileri ve genetik geçiş gibi faktörler neticesinde göz çevresinde kırışıklıklar, torbalanmalar ve derin çizgiler oluşur. Blefaroplasti, yaşlanmış ya da yorgun görünüme sebep olan bu fiziksel etkileri büyük oranda ortadan kaldırır ve daha genç ve dinamik bir görünüm kazandırır.

Ameliyat kesileri, göz kapaklarının orjinal çizgilerine uyumlu olarak yapılır ve iyileşme ile birlikte neredeyse tamamen kaybolur.İşlem, genel anestezi ile yapılabileceği gibi lokal anestezi ile de yapılabilmektedir. Ameliyat sonrası bir hafta kadar göz kapaklarında morluk meydana gelebilmektedir.

Tek başına yapıldığında kaz ayaklarına fayda sağlamadığından, kaz ayağı problemi olan hastalarda, Botulinum Toxin (Botox®) ya da kimyasal cilt soyma yöntemlerinden biri ile kombine edilmelidir.

Blefaroplasti, yüz gençleştirme işleminin bir parçası olarak uygulanmaktadır. Yaşla birlikte yorgunlaşan bakışlar, iş ve sosyal hayattaki etkileyiciliği kaybettiren önemli bir etkendir. Bu işlem ile kısa bir sürede gözler eski formuna kavuşabilmekte; genç ve dinamik bir görünüm kazandırmaktadır.

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page