top of page

Estetikte Yeni Trendler ve Olmazsa Olmaz Klasikler

Estetik Plastik Cerrahi, gündeme geldiği ilk zamanlardan beri belli klasik teknikler üzerine yeni teknolojiler eklenmesi, bilimsel araştırmalarla kolay-laşan cerrahi girişimlerin hem hastaya hem de hekime sunduğu konfor ve kolaylıklarla bugünlere geldi. Birçok alanda lazerler, farklı ışık kaynakları gençleşme ve gençliği muhafaza etme konusunda bize fayda sağlar oldu. Peki ameliyat devri kapanıyor mu? Sonuna kadar teknolojiyi savunuyor olsam da Hayır diyorum bu soruya. Neden mi? Çünkü, bir cerrah olarak şunu biliyorum ki, her yeni teknoloji ile biraz daha ameliyatı ileri bir zamana atıyoruz belki birçok konuda ancak yapılan işlemler ameliyat başarısının ancak 30-40%'ına ulaşabiliyor. Burada durup düşünmemiz gereken, beklentilerimiz...

Yüz Estetiği

Yaşlanma izlerinin giderilmesinden, yüz orantısının altın orana göre değerlendirilip yeniden şekillendirilmesine, burun estetiğinden burun-dudak arasındaki alanın daraltılıp gülerken dişlerin görünmesini sağlamaya, burun-çene orantısızlıklarına çözüm bulmaya kadar geniş bir yelpazede ele alıyoruz yüz estetiğini.

 

Yüzü, sadece kendi içinde de değil, tüm vücut yapısı ile birlikte değerlendiriyor, gerektiğinde teknolojinin de getirdiği avantajlarla klasik ameliyatları kombine kullanabiliyoruz.

 

Her yaşın kendi güzelliğini ortaya çıkarmak, doğalı en doğal teknikleri ve vücudun kendi malzemelerini kullanarak yine doğal halinde güzelleştirmek ve yenilenme sağlamak amacımız.

Vücut Şekillendirme

Kök hücre yağ transferinin getirdiği avantajları hep aklımızda tutarak, vücudun fazla yağlanması olan ve diyet ve egzersizle düzene girmeyen bölgelerini inceltirken, doğal kaynaklarımızı etkin kullanarak vücudumuzun başka bölgelerinde zaman içinde oluşan ya da doğuştan varolan deformasyonları gidermek bugün en rutin yaptığımız liposakşın ameliyatlarını daha anlamlı hale getirdi. Uygun vakalarda, kozmetik enjeksiyonlar kullanmaktansa bizi vücudun kendi yağını kullanmaya, bir nevi heykeltraşlığa yönelten bu teknik ile daha bütünsel bir yaklaşımla sonuca varabiliyoruz.

 

Brezilya tipi popo germeden tutun da, meme büyütmeye, bel oyuğu verirken kalça şekillendirmeye, sırttaki yağlanmalardan kurtulurken bacak şekillendirmeye, kol germeden uyluk içi inceltmeye, karın germeden göbek deliği şekillendirmeye, mons estetiğinden labia gençleştirmeye, g-noktası hassaslaştırmaya kadar bazen sorun yaşanan ama hiç akla gelmeyen cevaplar bizde aslında.

Jinekomasti

Erkekte meme büyümesi olarak ifade edilen jinekomasti, günümüzde klasik liposakşın, ters T şekilli kesili küçültme ameliyatı ya da hem ciltte sıkılaştırma sağlayan hem de fazla yağı alabildiğimiz lazer liposakşın ile tedavi edilebilmektedir.

 

Uygun vakalarda, liposculpture dediğimiz yağ ile şekillendirme de yaparak, göğüs bölgesinde istenmeyen bölgedeki fazla yağı alarak olması gerektiği yere taşıyabilmekteyiz. Bu şekilde göğüs bölgesinde atletik görüntü elde edilebilmektedir.

Fotolia_6392806_S.jpg
Genital Estetik
Meme Estetiği

Meme estetiği dediğimizde, küçük göğüsleri beklentiye uygun büyüklüğe getirmekten, meme dikleştirmeye, istenmeyen ya da sağlığı olumsuz etkileyen büyüklükteki memeleri küçültüp vücudun orantısına uygun hale getirmeye, meme ucu daraltmaktan asimetrik memeleri düzeltmeye birçok ameliyat alanımıza girmekte.

 

Meme estetiğinde protez haricinde yine kendi yağ hücrelerimizi kullanabil-mekteyiz uygun vakalarda ancak iyi bir büyüklük ve şekillendirme için en az 2-3 bölgede yağ fazlası olması gerekliliği var ki alınan yağın ancak az bir kısmı kullanılabilirken bir miktarı da vücut tarafından emilmekte, dolayısıyla da memenin bugünkü ölçüleri ile beklenti arasında çok fark var ise bilinmelidir ki alınması gereken yağ miktarı da bu ölçüde fazla olmalıdır; vücutta uygun yağ fazlalığı yok ise implant kaçınılmaz olmaktadır.

 

Özellikle son yıllarda lazer teknolojilerinin de gelişmesiyle, yıllardır uygulamakta olduğumuz dikişsiz izsiz meme küçültme ameliyatlarını lazerle yaparak bir yandan da sıkılaşma sağlayabilmekteyiz. Meme küçültme ameliyatlarında en büyük çekince ters T şeklinde memeyi boylu boyunca geçen izlerken bugün teknolojinin de yardımı ile daha az kanlı, daha odaklı çalışma imkanı ile daha az travmatize ederek kolay iyileşme sağlayabilmekte, izleri minimize ederek daha çok kadını büyük memelerden, bu sayede de birçok omurgayı etkileyen rahatsızlıktan kurtarabilmekteyiz.

 

İzsiz Meme Estetiği
bottom of page