top of page

EL GENÇLEŞTİRME

KARBONDİOKSİT LAZER ve RADYOFREKANSIN BİRLİKTELİĞİNDE GELEN GENÇLİK

Carbondioxide laser resurfacing, Smartxide, laser facelift, nonsurgical facelifft

 

Fraksiyonel lazer; yüz, boyun, dekolte gençleştirme yanında ellerimizde kırışmalar, cilt bozuklukları, güneş ve yaşlılık lekeleri gibi zaman içinde oluşan yaşlanma belirtilerini ortadan kaybetmede önemli bir teknolojidir.

 

İsmindeki “fraksiyonel” kelimesi, tedavi ettiği alanı parçalara ayırarak bir kısmını korumasından dolayıdır, bu da iyileşme hızını arttırır ki böylece tüm alan hasar almadığından çok daha çabuk dokular yenilenir, gençlik minimum iyileşme süresinin ardından kendini gösterir.

 

El gençleştirme işlemi toplamda 15-20 dakika süren, anestezi gerektirmeyen, ardından bir o kadar süre de buz ile rahatlama sağlandıktan itibaren tavsiye edilen kremlerin kullanımı ile ortalama 2-4 gün içinde normal hayata dönülen bir işlemdir.  

 

15-20 gün sonra başlayan gençleşme 6 aya kadar hızla artan bir ivme ile devam eder, yüz germede de olduğu gibi herhangi bir bitme noktası ya da eski hale geri gelme şansı yoktur. Artık eller ya da fraksiyonel lazerin kullanıldığı göz çevresi, yüz, boyun veya dekoltede gençlik sağlanmıştır ya da karın çatlakları, akne izleri artık geri gelmemecesine tedavi edilmiştir. Yaşlanma bu noktadan yeniden başlar ve yine yıllar sürecektir aynı hale gelmesi, hele ki getirdiğimiz gençliği korumak için doktor tavsiyelerine uyulur ve bakım gerektiğince yapılırsa artık çok daha uzun süre gençliği korumak da mümkün.

Eller ve yüz, yaş tahmin etmede ilk aşamada kullanılır ve her zaman ön plandadır. Birini gençleştirip diğerini bırakmak mümkün değil. Bugün geldiğimiz teknoloji artık bize doğal gençliği ve güzelliği koruma ve ger getirme konusunda büyük adımlar attırıyor, yararlanmak da arzu edenlerin bir adım atıp kliniğimizi aramasıyla başlıyor.

smartlipo facelift, laser facelift, nonsurgical facelift

Harmonia, Güzellik ve Uyum Tanrıçası... Orta yaşa gelmiş her kadının ilk dikkatini çeken yaşlanma belirtisi, orta yüz bölgesindeki yağ dokusunun yerçekimi etkisi ile aşağı doğru yerdeğiştirmesidir. Her sabah aynalar aynı sorunu tekrar tekrar gösterdikçe, sanki gün be gün artıyormuş gibi bir izlenim olmaya başlar. Gerçekte bakıldığında ise uzun zaman içinde oluşan bir süreç olmakla birlikte hayatın akışında yaşanabilen üzüntü ve stres özellikle orta yüz bölgesindeki bu sorunların gelişimini hızlandırabilmektedir. Bu yüzden aynı yaştaki iki kişinin  yaşlanması birbirinden farklıdır.

 

Burada önemli olan, yaşın önüne geçen bir yaşlanmaya dur diyebilmek ve mümkün olduğunca gerek genetik gerekse değişken ruh halleri ya da yaşamsal stresin yoğun olduğu mesleklerdeki yıpranmayı eskisinden biraz daha geriye götürebilmektir.

Lazerle yaptığımız tüm işlemler, kendi kulvarlarında çok tatmin edici sonuç vermekle birlikte bir yüz germe ameliyatı olmadıkları unutulmamalıdır. Bu şekilde düşündüğümüzde, hızlı sonuç verme, oldukça kısa sürede iş ya da günlük hayata geri dönebilme, uygulama sonrası dönemi rahatça atlatma ve bu dönemde de kendi işlerini kolaylıkla yürütebilme gibi öne çıkan birçok özelliği yanında lazerle yapılan yüz yenileyici işlemlerde, günümüz teknolojisi, zamanında yapılacak yine lazer ya da kombine kozmetik küçük müdahalelerle devam edildiğinde yüz germe ameliyatlarımızı bayağı ileriki yıllara atabilmektedir.

HARMONIA FACELIFT

GEÇİCİ MİDİR;  YÜZ GENÇLEŞTİRMEDE KALICILIK NASIL SAĞLANIR?

Madonna facelift haricen uygulanan bir lazer olmasına karşın Harmonia facelift'de kullanılan lazer, vücudun içinde etki eden bir lazer türüdür.

Gevşemiş ve sarkmış olan yanak, göz çevresi, çene kontürü gibi bölgelerde cilt altında uygulanarak derinin gerilmesini sağlamaya yardımcı olmaktadır. Madonna’ya göre uygulamada hafif değişiklikler mevcuttur. Madonna'da anestezi uygulanmazken, Harmonia lift de lokal anestezi uygulanmaktadır; Harmonia lift cilt altında etki ettiği için güneşten korunmaya da gerek olmamakta dolayısyla tüm yaz boyunca yapılabilen en güvenli sıkılaştırma tekniği olmaktadır.

bottom of page