top of page

LAZERLE AMELİYATSIZ

ALT VE ÜST GÖZ KAPAĞI GERME 

LAZERLE AMELİYATLI

ALT VE ÜST GÖZ KAPAĞI GERME 

 

Yaşlanma mı – Yıpranma mı?

 

Göz kapaklarımız da zaman içinde yıpranır. Yaşla ilişkili olabileceği gibi genç yaşlarda bile genetik olarak göz biçiminden kaynaklanan bir sarkıklık mevcut olabilir.  

 

Cildin gerginliği yaşla azalır ve gevşer. Oluşan hafif kırışıklıklar zamanla derinleşir. Tüm bunlar cildimize etki eden dış etkenlerle ve genetik olarak oluşur. Dış etkenlerin başında güneş gelir. Sıcak, soğuk, nem, rüzgâr, kuru hava ve kimyasal maddeler cildimizde yaşlanmaya neden olan etmenler arasında sayılır. Ve cildimizi etkileyen herşey göz kapağımızda da aynı etkiyi yansıtır ve hatta daha hassas bir bölge olduğu için yaşlanma etkilerini ilk gösteren bölümüdür yüzümüzün.

 

 

Nasıl önüne geçeriz?

 

Ciltteki yaşlanmayı geciktirmenin bir yolu ameliyat ile bozulan ve gevşeyen yapıların eski haline getirilmesidir.

 

Ancak günümüz teknolojik atılımlarla lazer teknolojisi doğru zamanda planlandığında ve periodik uygulamalarla göz kapaklarımızdaki gençliği muhafaza etmemize ve ameliyatlık bir durumu 10 yıllara varan sürelerle ertelememizi sağlıyor:  Madonna Eye-Lift

 

 

Madonna Eye-Lift

 

“Madonna eyelift” olarak bilinen göz kapağı germe işlemi  karbondioksit lazer ve bipolar radyofrekans enerjisilerinin bir arada olduğu yegane teknoloji ile yapılır. Dünyada tek olup Madonna’nın bakışlarındaki gençliğin sırrıdır.  

 

 

1. Madonna EyeLift nedir?

Gözkapağında sarkmış yumuşak doku, gevşemiş cilt ve kırışıkların ameliyatsız olarak düzeltildiği en yeni ve ileri teknolojidir. Bu amaçla kullanılan cihazın adı “SmartXide2 DOT” dur.

 

 

2. Hangi mekanizma ile etki eder?

DOT Tedavisi ile ciltte bir kıl folikülü genişliğinde bir delik açılarak  bu kanaldan lazer ışını derin dokulara gönderilir. Asıl etkiyi, açılan aynı kanaldan içeri aynı atışta gönderilen bipolar radyofrekans enerjisi yapar. Kırışıklığın içindeki yaşlı kollajenin üç boyutlu yapısı tekrar oluşturulur, ve vücudun doğal iyileşme süreci başlatılarak yeni, genç kollajenler üretilmiş olur.

 

 

3. Uygulama anestezi altında mı yapılmaktadır?

Uygulama anestezi olmaksızın yapılmaktadır.  Uygulama esnasında cildinizde hafif ısınma hissedebilirsiniz. Uygulama sonrasında doktorunuz size lokal uygulayacağınız kremler önerecektir.

 

 

4. Her yaşa ve herkese uygulanabilir mi?

Genel anestezi gerekmediğinden herkese uygulanabilir. Göz kapağındaki problemlerin analizi ve size uygun uygulama seçimi konusunda en doğru kararı uzmanınız verecektir.

 

 

5. Bütün cilt tiplerine uygulanabilir mi?

 Evet, FDA tarafından her cilt tipinde uygulanabildiği onaylanmıştır.

 

 

6. işlem ne kadar sürer?

10-15 dakika arası

 

 

7. seanslı bir işlem midir? En iyi sonuç için kaç seans gerekebilir?

Seans sayısı kişiden kişiye ve deformiteden deformiteye göre değiş-

mekle birlikte genellikle 2-3 seans önerilmektedir.

Ayrıca hafif deformitelerde yakalanıp planlandığında 2-3 sene aralıkla tek seans ile anti-aging tedavi özellikle genetik olarak göz kapağı sarkıklığına meyilli kişiler için önerilmektedir.

 

 

8. Seans arası süreler ne kadardır?

3-4 hafta

 

 

9. Lazer uygulamasından sonraki görünümüm nasıl olacak?

Cildiniz kızarık ve hafif şiş olabilir. Bu durum birkaç güne kadar normale dönecektir. Bir iki gün sonra makyaj yapmaya izin verilmektedir.

 

 

10. Sonuçlar ne kadar sürer?

DOT tedavisinden hemen sonra iyieşme gözle görülür biçimde farkedilmesine rağmen takip eden 6 ay içinde daha da iyileşecektir. Sonuçar çok uzun yıllar gitmekle birlikte normal yaşanma süreci devam edecektir. Rutin cilt bakımlarının devam etmesi ve güneşten korunulması yaşlanmayı geciktirici önlemler olarak önerilmektedir.

 

 

11. DOT lazerin ücreti ne kadardır?

Bu bilgi tedaviye başlamadan önce, takribi uygulama sayısı ile birlikte doktorunuz sizinle paylaşacaktır.

 

Ameliyatlı göz kapağı germe ameliyatı için göz kapağını kapatmış bir deri fazlalığından bahsediyoruzdur genellikle ki bazen bu durum çok ilerleyip kirpikleri dahi aşağı doğru iten ve görüşü perdeleyen hale gelebiliyor.

 

Ameliyat ile amacımız sadece deri fazlalığını almak değil ancak içeride yer değiştirip fıtıklaşan yağ dokusuna ve gevşemiş kaslara da müdahale etmek ve 20-25 yıl geriye götürmek göz çevresini. 

 

Ameliyat planlamasını göz açılırken katlanan çizgi üzerinden yaptığımız için herhangi bir iz kalmıyor iyileşme sonrası, ancak ameliyat öncesinde varolan kazayaklarını da içine katıp tam bir germe sağladığımız hastalarımız da oluyor ki burada da yine hastamızın varolan kazayağı çizgisini kullanıp yeni bir iz oluşturmuyoruz.

 

Klasik göz kapağı germe ameliyatı oldukça kanlı bir ameliyattır ve genel anestezi altında yapılır. Ameliyat sonrası dönemde morluklar ve ödem uzun sürer ve hassas bir bölgede travmalı bir çalışma olduğundan iyileşme yavaştır.

 

Klasik ameliyat sırasında neşter ile deri fazlası kesilir, yağ dokusu neşter ile kesilerek alınır ve kas da yine neşter ile kesilmek suretiyle kısaltılır.

 

Lazerli ameliyatın birçok faydası vardır; bunlardan en belirgin olanı neşter kullanılmadan yapılması, tüm kesilerin lazer ışını ile vücuda hiç değmeden yapılmasıdır ki morluk ve ödemi oldukça azaltır bu durum.

 

Lazer ayrıca, yağ dokusunu buharlaştırarak ortadan kaldırır ve fıtıklaşma hiç neşter kullanılmadan çözülür. Aynı durum kas sıkılaştırması için de geçerlidir. Gevşemiş kas, lazer yardımı ile hiçbir kesi olmadan sıkılaştırılır dolayısıyla üst gözkapağı germe ameliyatındaki en büyük travma sebebi ortadan kalkar. Hızlı iyileşmeyi, daha az ağrı, morluk ve ödemi sağlayan tüm bu faydalar, sonucun da daha hızlı ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

bottom of page