top of page

Ameliyatsız yüz estetiği - Kozmetik Uygulamalar

I'm a title

Botox

BOTOX® enjeksiyonları alında, iki kas arasında, kaz ayağı bölgesi dediğimiz gözlerin dış kısımlarındakı çizgilenme bölgelerinde geçici olarak çizgileri ortadan kaldıran ve tekrar edilerek süreklilik sağlanan hızlı, güvenli ve basit ameliyatsız bir yaklaşımdır.     Acı vermediğinden rahatça kullanılabilmektedir. 

 

Seyrek görülen enjeksiyon yerlerindeki küçük morluklar haricinde günlük aktiviteleri aksatmayan bir uygulamadır. 

 

BOTOX® yüzdeki kasları gevşeterek çalışır.  Uygulama yapılan dinlenme halindeki kas gevsediğinde, kaslardaki kasılma aktivitesi gevsediğinden o bölgedeki cilt düzleşir ve böylece kırışıklıklar ve yüz çizgilenmeleri ortadan kalkar.  

 

BOTOX® bu işlevi sayesinde yüzdeki kas spazmlarının tedavisinde onbeş yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır.  

BOTOX®  enjeksiyonları aynı zamanda aşırı terleme ve migren tedavilerinde de oldukça basarılı sonuçlar vermektedir. 

 

Tedavi, planlama ve uygulama aşamalarından oluşur ve ortalama 30 dakika ile 1 saat arası bir süreçte tamamlanır. Doğru planlama ve özellikli bir uygulama ile doğal görünüm korunarak sadece kırışıklıkların azalması ve tazelenmiş ancak donmamış bir yüz görüntüsüne ulaşılabilir. 1 hafta - 10 gün içinde yenilenmiş görüntüye ulaşılır; tedavinin 10-15 gün sonrasında bir rötüş seansı önerilir.

 

Az miktarlarda BOTOX® enjeksiyonu oldukça büyük değisimler oluşturur. Önemli olan dogal görünümü bozmadan uygulama yapmak ve yüzün genel görünümünde değişim oluşturmadan gençleştirme sağlamaktır. Genellikle bu etki 4-6 ay süreyle kalıcılık sağlar.

Dermal Dolgu

Kliniğimizde, tüm canlı hücrelerde doğal olarak bulunan bir şeker bileşimi olan Hiyaluronik asitten mamul, Fransız menşeli güvenilir bir dolgu maddesi kullanılmaktadır. Yüzdeki kırışıklıkları geçici olarak yumuşatmak ve deriyi daha dolgun ve pürüzsüz hale getirmek için kullanılır. Kalıcılığı ortalama altı ay ile 1 sene olan dolgu maddeleri, farklı yüz bölgelerinde ve farklı gereksinimlere uygun olarak değişik yoğunluklarda farklı tiplerdedir;  uygulama öncesinde alerji testi gerektirmez. 

 

Dudak dolgunlaştırma, göz altı morluklarının kaybedilmesi, yanak çöküklüklerinin giderilmesi gibi birçok alanda kullanılabilen dolguları uygun kişilerde ve beklentilere uygun şekilde, vücudun kendi yağını kullanarak da hazırlayabiliyoruz. Bu işlemin detayları "Kök hücre yağ transferi" konusunda detaylı anlatılmaktadır.

 

Dudak Dolgunlaştırma: 

Dudak kalinlastirma / Dudak dolgunlastirma sentetik ya da biyolojik ürünler kullanilarak ameliyatsiz olarak dudaklari kalinlastirmak ya da dolgunlastirmak için yapilan kozmetik bir uygulamadir. 

 

Dudak dolgunlaştırma amacıyla dermal dolgu, kollajen, ya da yağ kullanılabilir.

 

Uygulama ortalama 30 dakika sürer ve uygulama öncesi dudaklar lidokain denen anestezik madde ile uyuşturulur. Dudaklar 3-5 gün bir miktar şiş olacağından özel bir gün ya da davetten bir hafta öncesine planlamakta fayda vardır. 

Dudakların daha dolgun ve belirgin olmasını isteyen kadın ve erkekler bu uygulama için uygun adaylardır.  

Uygulama sonrası hemen normal günlük aktivitelere dönülebilmektedir. 

 

El gençleştirme: 

Yaşlanma etkilerini en çok gösteren bir diğer vücut bölümümüz de ellerimizdir. Sıcak sudan soğuk suya, deterjandan sabuna, spordan işimizin gerekliliklerine derken nasırlaşan, kuruyan cildimizi tekrar eski haline getirmek, gençliğini korumak oldukça zor ve zahmetlidir. Yaş ilerledikçe kimi zaman bizden önce deforme olan ellerimizi, teknolojinin son getirilerinden Kök hücreden zengin yağ transferi ile yenileyebiliyor, gençliğine kavuşturabiliyoruz.Özellikle işlerinde elleri herzaman ön planda olanları sevindiren bu tedavi, kırışıklık ve yıpranmışlık görüntüsünü ellerden silerken aynı zamanda da kök hücre zengin yağ sayesinde zaman içinde gençliğini korumaya da devam etmekte, yenilenme sağlamaktadır. 

I'm a title

Endopeel

Yüz ve bazı vücut kısımlarını germe etkisi elde etmek üzere patentli kimyasal bir yöntem kullanarak progresif medikal lifting gerçekeştirmeye yönelik tıbbi bir yöntemdir. Yağ asitlerinden yapılmış bir preparat olup, kas lifleri arasında boşluklar oluşturarak 6-8 ay sonra eski haline dönebilen, hızlı bir kas kütlesi liftingi yaratır.

 

Botoks uygulamasına bir alternatiftir. Botoks'tan farklı olarak sadece kırışıklık tedavisi ile kalmayıp aynı zamanda germe etkisi de yaratmaktadır. Ayrıca etkisi yarım saat içinde görülmeye başlayıp 6-8 ay sürmektedir.                                

Botoksa bir diğer üstünlüğü de mimiklerinizi asla kaybetmezsiniz, çünkü ENDOPEEL kasları asla felce uğratmaz. 

 

Riski var mıdır:

İçerdiği Karbolik asitin toksikolojik riskleri iyi bilinmektedir ve bir hastada bir gün içinde 25 ml’den fazla %5′lik karbolik asit kullanımına izin verilmez. Bir diğer komplikasyon ise özellikle ağız ile göz çevresi bölgelerinde ortaya çıkabilen ve tamamen geçici olan ödemdir.

 

Klinik etki ne zaman başlamaktadır:

Etki hemen ortaya çıkar (ilk enjeksiyondan yaklaşık 30 dakika sonra), hastaların hemen mutlu olmasının nedeni budur, çünkü derhal sonuç alırsınız.

 

Her yaşda kullanılabilir mi?

Bu teknik, bütün bölgelerde tüm yaşam boyu kullanılabilir. Uygulamadan 6-8 ay sonra tam “restitutio ad integrum” (orijinal duruma geri dönüş) elde ettiğimiz için bunu sonsuza dek kullanabiliriz.

 

 

Bu teknik, bütün bölgelerde tüm yaşam boyu kullanılabilir. Uygulamadan 6-8 ay sonra tam “restitutio ad integrum” (orijinal duruma geri dönüş) elde ettiğimiz için bunu sonsuza dek kullanabiliriz.

 

 • Kötü görünen, torba gibi olmuş düşük gerdan halindeki platisma bantlarının hızlı ve etkili bir şekilde düzeltilmesinde, cildin fiziksel kalitesinin arttırılmasında kullanılır.

 • Çalışmalar esnasında doku ölümü veya abse belirtilerine rastlanmamıştır

 • Yüzde herhangi bir iz kalmamaktadır.

 • Enjeksiyon yapılan kasta hemen oluşan boyut değişikliklerine bağlı cilt sıkılaşması sağlanır.

 • Selülit görünümünde (portakal cilt) hızlı iyileşme sağlanır. Cilt ütülenmiş veya peeling yapılmış gibi görünür.

 • Kötü görünen torbalanmış gerdan-çene kontürü düzeltilir.

 

Hangi durumlarda kullanılır:

 • Alın liftingi: Botoksun aksine kaşların çatılabilmesine izin verir. Karbolik asit hiçbir noktada kasların fecine yol açmaz. Yüz ifadeleriniz ve mimiklerinizi korursunuz.

 • Yüz liftingi: Karbolik asit ile ENDOPEEL tekniği uygulandığı yerde hemen lifting etkisi sağlar. Cerrahiye göre avantajları şunlardır: yüz sinirlerinin etkilenme riski yoktur, doku ölümü yoktur, iz oluşmaz ve özellikle yüzün orta kısmından buruna uzanan bölge gibi alanlarda ENDOPEEL risksiz uygulanabilir. Bu, herhangi bir bölgede, özellikle de tehlikeli veya cerrahinin izin vermediği bölgelerde uygulanabildiği için ENDOPEEL’in yüz liftinginde tamamlayıcı olabileceği anlamına gelmektedir.

 • Boyun liftingi

 • Burun ucu liftingi. Burun ucunu buruna dokunmadan, fakat yalnızca burun ucundaki elevator adlı kas ile ENDOPEEL tekniği kullanarak kaldırmak.

 • Yüz ve boyun arasında artık kesin bir ayrım veya kontur bulunmayan olgular için mandibular (çene) konturunu tekrar belirginleştirmek

 • Platizma bantları

 • Nazo-genian sulkusun (burnun alt kısmından ağız kenarına uzanan hat) liftingi

 • Yüzün alt üçte birlik kısmı

 • Dekolte liftingi

 • Gluteal (Popo)  lifting

 • Selülitli derinin gerginleştirilmesi

bottom of page